• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
piątek, 12 maj 2017 19:03

Projekt "Mały Naukowiec"

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej” z siedzibą w Odolionie informuje, że rusza z projektem pt. "Mały Naukowiec", realizowanym dzięki dofinansowaniu ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które udało nam się pozyskać w ramach otwartego konkursu w zakresie Wspierania zajęć rozwojowych dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym: Działania ukierunkowane na rozwój dzieci w wieku przedszkolnym (3-6lat).
Projekt „Mały Naukowiec” jest innowacyjnym podejściem edukacyjnym mającym na celu pobudzenie wyobraźni dzieci, poprzez odkrywanie tajemnic świata oraz rozwijanie zainteresowań najmłodszych naukami ścisłymi.
Zaplanowaliśmy różnorodne formy edukacyjne, zarówno teoretyczne jak również praktyczne.
1. Planujemy organizację pokazów naukowych, warsztatów, które w kreatywny sposób będą zachęcały do samodzielnego obserwowania świata, poprzez pokazanie prostych, ale bardzo ciekawych eksperymentów i doświadczeń przyrodniczych.
2. W ramach dofinansowania dzieci pojadą na warsztaty astronomiczne do Astrobazy w Radziejowie, gdzie wezmą udział w seansach w Planetarium. Dodatkową, zaplanowaną atrakcją będzie kosmiczna noc w przedszkolu, podczas której dzieci będą obserwować niebo z przedszkolnego podwórka.
3. Kolejny etap projektu to wyjazdy dzieci do Młyna Wiedzy do Torunia, gdzie dzieci będą uczestniczyły w warsztatach w pracowni „przeBudowa”, która została stworzona w celu pobudzenia kreatywności i wyobraźni u najmłodszych poprzez planowanie i realizację wspólnych „projektów budowlanych”.

Rodziców zachęcamy do wzięcia udziału w zapisach dzieci chcących uczestniczyć w projekcie „Mały Naukowiec” w Przedszkolach i Punktach Przedszkolnych w Stawkach, Służewie, Opokach, Otłoczynie, Przybranowie, Ostrowąsie i Wołuszewie.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej”

 

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

www.kujawsko-pomorskie.pl

  • LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA

    PARTNERSTWO DLA ZIEMI KUJAWSKIEJ

LGD Partnerstwo Dla Ziemi Kujawskiej © 2015

projekt: www.maciek-design.com